Kanały tematyczne to idealne rozwiązanie dla każdego widza

children-403582_1280Telewizja przez ostatnie kilkadziesiąt lat tak bardzo ewaluowała, że dzisiejszy wybór pod względem kanałów telewizyjnych i programów jeszcze kilkanaście lat temu był abstrakcją z kategorii science fiction. Chociaż dzisiejsi trzydziestolatkowie pewnie świetnie jeszcze pamiętają, kiedy kilkanaście lat temu na jednej platformie satelitarnej można było oglądać wyścigi klasy królewskiej z użyciem wielu kamer i różnych ujęć. Możemy szczerze napisać, że takiego efektu „wow”, jaki wówczas mieli młodzi ludzie, już dawno telewizji nie udało się osiągnąć. Czasy anten satelitarnych zamieniły się potem w erę telewizji kablowych. W praktyce było to tak, że na wsiach i przy domkach jednorodzinnych wszyscy mieli antenę satelitarną, a w miastach królowała telewizja kablowa. Była ona przecież łatwiejsza do zamontowania. Lepiej było podłączyć kabel biegnący z dachu i podany jak na dłoni aniżeli montować samemu w bloku na jego dachu antenę satelitarną.

Dzisiaj mamy czasy podobne, ale rozwój telewizji spowodował, że konkurencja na tym polu jest tak ogromna jak w każdej innej branży. Możemy przebierać pomiędzy dostawcami telewizji do domów i mieszkań. Platformy cyfrowe i telewizje kablowe królują po dziś dzień. Tylko ich oferta zdecydowanie się zmieniła w stosunku do tego, co było jeszcze kilkanaście lat temu. Kiedyś szczytem marzeń było posiadanie kilkudziesięciu kanałów telewizyjnych a dzisiaj kilkaset nie stanowi dla nikogo żadnego zdziwienia.

Co więcej, dzisiaj telewizja jest idealnie zorganizowana. Dzisiaj wszystko kręci się wokół kanałów tematycznych. Nie ma więc miszmaszu a każdy może oglądać co tylko chce i kiedy tylko chce. Tematyczne kanały telewizyjne to rozwiązanie idealne. Każdy może dzięki temu znaleźć błyskawicznie to, co go interesuje, a wszystko po to jedynie, żeby nacieszyć oko tym, co ma się ochotę oglądać. Nie trzeba czekać na ulubiony program przyrodniczy albo czekać aż w telewizji pokażą jakieś wydarzenie sportowe czy piłkarski mecz. Dzisiaj można programy przyrodnicze oglądać dwadzieścia cztery godziny na dobę. Podobnie jak piłkarskie mecze, wiadomości, notowania giełdowe a nawet informacje pogodowe oraz plotki i ploteczki ze świata gwiazd.

Co najpiękniejsze w tym wszystkim to, że możemy samodzielnie wybierać w dowolnym momencie co chcemy oglądać. Mamy również w dekoderach funkcję video na żądanie, a także można nawet cofnąć program i obejrzeć to, co działo się w nim wstecz. Możliwości dzisiejszej telewizji ograniczone są jedynie chyba tylko czasem widza, jaki może poświęcić na oglądanie telewizji. W praktyce każdy nadawca sygnału telewizyjnego, bez względu na to czy satelitarnego czy naziemnego, oferuje dzisiaj konsumentowi wybór tego, czego tak naprawdę potrzebuje oglądać i jakich kanałów telewizyjnych oczekuje on w swoim abonamencie. W dowolny sposób można konfigurować swoje telewizyjne pakiety, a co więcej, za niedługo będzie można nawet wyłączyć reklamy, za dodatkową opłatą, i oglądać telewizję bez tego, czego tak bardzo nie lubimy – bez reklam.

Dodaj komentarz