Czy prasa drukowana kroczy ku upadkowi?

Internet to potężna machina, która ma coraz większe wpływy. Codziennie, miliony ludzi w każdym kraju przeglądają sieć w celu nabycia nowych wiadomości czy po prostu zrelaksowania się. Tak duży „target” powoduje, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na posiadanie biznesów internetowych. W branży dziennikarskiej nie jest inaczej. Obecnie wszystkie szanujące się gazety mają też elektroniczne wydanie i portal, na którym można przeczytać konkretne wiadomości. Wiele osób zastanawia się czy w związku z tym prasa drukowana za kilkanaście lat w ogóle już przestanie istnieć. Jakie jest nasze zdanie na ten temat?
Z pewnością, w ostatnim czasie ludzie kupują coraz mniej gazet. Generalnie, Polacy mało czytają i przekłada się to również na prasę drukowaną. Z tego względu, włodarze przedsiębiorstw dziennikarskich muszą – czy tego chcą czy nie – przenosić się do Internetu. Obecnie praktycznie nie ma osoby, która nie miałaby telefonu z dostępem do sieci czy tabletu. Na tych urządzeniach też można przeglądać Internet, dlatego wpływy prasy elektronicznej są coraz większe. Naszym zdaniem, w kolejnych latach na pewno będzie upadało coraz więcej biznesów dziennikarskich, które będą wydawały wyłącznie gazety w standardowej formie. Żyjemy w „elektronicznych czasach” i nikomu nie uda się tego zmienić.
Czy jednak za kilka, kilkanaście lat prasa drukowana upadnie w całości? Na pewno jej wpływy będą z roku na rok coraz mniejsze. Nie można wykluczyć, że w końcu włodarze takich przedsiębiorstw zdecydują, że kompletnie nie opłaca im się drukować danego nakładu i zrezygnują z tej czynności, po czym przeniosą się do Internetu. Wielbiciele prasy drukowanej mają prawo być zaniepokojeni, ponieważ istnieje naprawdę duże prawdopodobieństwo, że za dwadzieścia lat nikt nie będzie czytał standardowych gazet.

Dodaj komentarz