Telewizja na kartę

Coraz więcej czasu spędzamy przed ekranami telewizorów. Socjologowie wyjaśniają, iż sytuacja ta ma miejsce przede wszystkim w wyniku coraz mniejszej ilości czasu na inne rozrywki – telewizja stała się sposobem na rodzinne spędzanie czasu, jak również na odpoczynek w bezruchu. Wiele osób pracujących zawodowo wybiera ten rodzaj rozrywki jako najlepszy po pracy, nie zmuszający do myślenia, pozwalający oderwać się od codziennych obowiązków. producenci telewizorów jak również sieci telewizyjnych zacierają ręce, gdyż ich zyski stale rosną. Jednym z najpopularniejszych obecnie sposobów na posiadanie dużej ilości kanałów w domowym telewizorze jest telewizja na kartę – oferują ją liczący się dostawcy usług telewizyjnych. podpisując umowę z dostawcą tego rodzaju usług klient dostaje przede wszystkim dekoder oraz kartę, które podłączane są do telewizora. Dekoder posiada dodatkowy pilot. Wiele firm w ramach promocji oferuje swoim klientom zakup telewizora w atrakcyjnej cenie, w którym dekoder dodawany jest gratis. Tego rodzaju promocje mają za zadanie ściągać jak największa liczbę klientów oraz zainteresowanie swoja oferta innych potencjalnych nabywców.

 

Co oferuje telewizja na kartę? Przede wszystkim dostęp do klasycznych kanałów oferowanych przez największych krajowych dostawców (np. telewizja polska). W ofercie znajdują się wszelkie programy informacyjne oraz publicystyczne. Telewizja na kartę umożliwia jednak również korzystanie z bezkresu kanałów zagranicznych, pochodzących z różnorodnych państw europejskich i z całego świata. Podstawową zaletą telewizji na kartę jest duża baza informacyjna. Wystarczy odpowiednia komenda na pilocie i już na ekranie telewizora czytać możemy informacje dotyczące oglądanego programu: może być to jego czas, streszczenie filmu, informacja dotycząca kategorii wiekowych. Telewizja na kartę umożliwia również płynne przechodzenie pomiędzy konkretnymi informacjami dotyczącymi lecącego aktualnie programu.

 

Czy telewizja na kartę jest lepsza od klasycznych dostawców telewizyjnych sieci kablowych? przede wszystkim z powodu udostępniania znacznie szerszego pola kanałów telewizyjnych. Dzięki dostępowi do wielu zagranicznych programów możliwe jest obserwowanie nie tylko polityki, ale i programów rozrywkowych. Wiele osób ceni sobie również dostęp do zagranicznych kanałów muzycznych. Telewizja na kartę umożliwia również często programowanie konkretnych programów tak, aby zostały one zapisane podczas naszej nieobecności w domu. Dzięki temu istnieje możliwość ich dotworzenia po powrocie do domu. Telewizja na kartę to również wygoda – w przypadku jakichkolwiek problemów z płatnością czy zaległościami informacja o tym zostanie wyświetlona na ekranie telewizora.

Czy produkt taki jak telewizja na kartę można porównać do platform internetowych? Zdecydowanie nie, gdyż również telewizja na kartę oferuje klasyczne programy o ustalonych wcześniej godzinach. W przypadku braku dekodera niemożliwe jest nagrywanie ulubionych programów. Platformy internetowe są skonstruowane w taki sposób, aby zarejestrowani użytkownicy mogli w każdej chwili obejrzeć ulubiony program czy film. Telewizja na kartę stale działa na tych samych zasadach, co klasyczna telewizja.