Wszystko o telewizji internetowej

Czym jest telewizja internetowa? Są to platformy internetowe, tworzone przez konkretnych dostawców telewizyjnych. Oferta platform skierowana jest przede wszystkim do aktywnych użytkowników sieci internetowej. Platformy telewizji internetowej oferują przede wszystkim seriale i programy publicystyczne, również filmy, które niedawno wyszły z kim. Platformy te funkcjonują zarówno bezpłatnie, jak i z opłata abonamentową. Opłata jest zazwyczaj wstępem do oglądania materiałów o najnowszych datach.

 

Czy telewizja internetowa stanowi zagrożenie dla klasycznej telewizji? Zdecydowanie tak – z pewnością odbiera jej widzów. Wynika to z wielu czynników. Przede wszystkim telewizja internetowa to niekończący się zbiór materiałów reklamowych, które oglądać można w zasadzie w każdej chwili. Mogą być one udostępniane za darmo lub też jako cześć abonamentu. Bardzo istotne jest również, iż platformy telewizyjne oferują konkretne działy tematyczne, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Minusem klasycznej telewizji jest przede wszystkim skostniały program telewizyjny. Wiele osób zarzuca klasycznej telewizji iż nie uwzględnia zmieniających się trendów. Najpoważniejszym zarzutem jest oczywiście traktowanie widza jak idioty – wynika to z faktu emitowania coraz większej ilości programów rozrywkowych o zastraszająco niskim poziomie. Stacje telewizyjne bronią się, iż tego rodzaju programy (np. reality show) są robione przede wszystkim na podstawie licznych badań opinii publicznej, z których wynika, iż ludzie właśnie to są programy, które najchętniej są oglądane. Wiele osób jest również zdania, iż w telewizji brak nowości, iż sobotnie czy piątkowe wieczory urozmaicane są filmami sprzed wielu lat. Nie zachęca to młodych do korzystania z oferty znanych dostawców telewizyjnych. Telewizja internetowa zapewnia również możliwość oglądania jej w każdym miejscu, gdzie tylko pragniemy, o ile tylko posiadamy połańczanie z szerokopasmowym internetem. Bardzo istotne jest również, iż telewizja internetowa pozwala na odtwarzanie ulubionych programów w dowolnej porze  niezależnie od pory dnia i rozkładu telewizyjnego.

 

Co oferuje telewizja internetowa? Telewizja internetowa oferuje wiele programów, podzielonych na konkretne działy. Wchodząc na stronę główną konkretnej telewizji naszym oczom ukazują się ostatnie nowości, ale również menu z rozpiską konkretnych działów, takich jak: seriale, filmy, programy publicystyczne, programy rozrywkowe, filmy dokumentalne i wiele innych. Telewizja internetowa oferuje również możliwość oglądania seriali archiwalnych, nie wyświetlanych już w telewizji. Jest to wielki plus tych platform, szczególnie dla osób lubiących wracać pamięcią do ulubionych produkcji.

 

Jakie są wymagania dostawiać takich usług jak telewizja internetowa? Wymogiem jest przede wszystkim posiadanie łącza do szeroko pasmowego internetu. Dzięki temu możliwe stanie się oglądanie dobrego przekazu transmisji wybranych programów Kolejnym wymogiem jest odpowiedni sprzęt oraz oprogramowanie. Filmy oglądać można posiadają odpowiednie wtyczki, do pobrania w internecie za darmo.