Stwórz własną gazetę i zarabiaj na reklamie

newspaper-412441_1280Chcielibyście zostać wydawcą własnej prasy i mieć własny tytuł prasowy? Czy marzyliście kiedyś, żeby zostać redaktorem naczelnym w jakimś poczytnym czasopiśmie albo dziennikarzem w ogólnopolskim dzienniku? Żeby zostać dziennikarzem trzeba mieć ukończone przynajmniej studia w tym zakresie, ale żeby zostać wydawcą prasowym to potrzebne są już tylko i wyłącznie pieniądze oraz znajomości w drukarniach i wysokie rabaty. Może warto do takich marzeń wrócić i stworzyć swoją własną gazetę? Na pewno warto, ponieważ dzisiaj jest ogromny popyt na prasę, zwłaszcza tą, która rozdawana jest zupełnie za darmo. Jest oczywiście pewien model biznesowy, który pozwala na to, żeby wydawać prasę bezpłatną i jeszcze całkiem nieźle na niej zarabiać. Ten model obecny jest w Naszym kraju odkąd tylko uwolniła się u Nas gospodarka i odszedł w zapomnienie nielubiany przez wszystkich komunizm.

Zarabiać w prasie, swojej własnej prasie, można jedynie na reklamach, które należy jeszcze umieć sprzedać. Jeśli będziecie potrafili dobrze zorganizować sprzedaż reklam to jest bardzo duża szansa, że na swojej gazecie będziecie zarabiać całkiem dobrze, nawet kiedy będziecie ją rozdawać zupełnie za darmo na ulicach i skrzyżowaniach. Darmowa gazeta zagwarantuje Wam na pewno jedno. Ile byście tylko nie wydali takiej gazety to na pewno rozejdzie się ona jak świeże bułeczki. A w tym właśnie rzecz, żeby nakład Waszej gazety był jak największy. Tylko i wyłącznie dzięki temu uzyskacie bardzo ważny argument w rękach przy oferowaniu możliwości reklamowych. Tym argumentem będzie oglądalność Waszej gazety.

Jeżeli zdecydujecie się wydać własną gazetę to warto w niej też czasem napisać kilka interesujących artykułów. Chociaż reklamy mogą zajmować w Waszej gazecie największą powierzchnię na jej łamach to jednak musi być w tej gazecie też coś do przeczytania. Jest to szalenie ważne, żeby reklamy były mniej ważne w gazecie od tego, co się w innej znajduje. Jeśli chcecie, żeby Wasz tytuł był lubiany przez mieszkańców, którzy go będą czytać, to musicie napisać i wydrukować kilka ciekawych tekstów. Najlepiej takich, które już samym tytułem przykuwać będą wzrok i odsuną spojrzenia od przerażającej ilości reklam, jakie w takiej gazecie możecie zamieścić.

Jeżeli uda się Wam sprzedać wszystkie powierzchnie reklamowe w danym wydaniu to przy odpowiednim ustaleniu cen na pewno zarobicie na tym sporo pieniędzy. Problemy pojawią się wtedy, kiedy nie uda Wam się przekonać reklamodawców, że warto wydać te kilkadziesiąt złotych na reklamę w jednym wydaniu. Oczywiście, żaden sprzedawca o zdrowych zmysłach nie zaproponuje klientowi reklamy w jednym wydaniu a co najmniej w całej serii wydań. Miesięczna kampania reklamowa w takiej prasie to zupełne minimum. Najważniejsze jednak jest to, żeby reklamodawców zdobyć jak najwięcej i jak najwięcej pieniędzy zarobić na sprzedaży reklam. Ponieważ dochód z ich sprzedaży to będzie praktycznie jedyny dochód związany z wydawaniem takiej gazety. Wszystko pozostałe będzie Waszymi kosztami. Ale naprawdę warto przemyśleć ten rodzaj biznesu ponieważ może on przynieść naprawdę kolosalne i pewne zyski, które na Wasze konto wpływać będą tyle razy ile będzie wydań w miesiącu.

Dodaj komentarz